логарифмічний декремент загасання пружинного маятника дорівнює 0.054 Скільки коливань (повних ) має

відбутись поки амплітуда зменшиться в 3 рази​

Ответы на вопрос

Отвечает Amanbekova Gulmira.

Ответ:

близько 41 повних коливань

Объяснение:

Для пружинного маятника, логарифмічний декремент загасання визначається за формулою:

δ = ln(A₀/A)/n

де A₀ - амплітуда першого коливання, A - амплітуда n-го коливання.

Для того, щоб знайти кількість коливань, необхідно використати формулу залежності амплітуди від часу:

A(t) = A₀e^(-δnT)

де T - період коливання.

Оскільки нам даний логарифмічний декремент δ = 0.054 і ми хочемо знайти кількість коливань, за яку амплітуда зменшиться в 3 рази, то можна записати:

ln(A₀/3A₀) = δn

ln(1/3) = δn

n = ln(1/3)/δ

Тепер застосуємо формулу для періоду коливання пружинного маятника:

T = 2π√(m/k)

де m - маса маятника, k - коефіцієнт жорсткості пружини.

За умовою завдання, ми не знаємо масу маятника і коефіцієнт жорсткості пружини, тому можемо вважати їх одиницями. Тоді:

T = 2π

Замінюємо знайдені значення у формулу для кількості коливань:

n = ln(1/3)/δ ≈ 40.6

Таким чином, необхідно, щоб відбулося близько 41 повних коливань пружинного маятника, щоб його амплітуда зменшилась в 3 рази.