Помогите пожалуйста ребят З якою силою взаємодіють заряди – 4 · 10 – 9 Кл і – 8 · 10 – 9 Кл, якщо

відстань між ними дорівнює 5 см?

Ответы на вопрос

Отвечает Хайлов Артём.

Ответ:

Объяснение:

Сила взаємодії між двома точковими зарядами q1 та q2 з відстанню між ними r може бути обчислена згідно з законом Кулона за формулою:

F = k * (|q1| * |q2|) / r^2

де k - коефіцієнт пропорційності, |q1| та |q2| - модулі величин зарядів.

В нашому випадку маємо два заряди: q1 = -4 · 10^-9 Кл та q2 = -8 · 10^-9 Кл, розташовані на відстані r = 5 см = 0.05 м один від одного. Крім того, k можна виразити через сталу електростатичної пропорційності:

k = 1 / (4πε0) = 9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2

де ε0 - електрична стала.

Підставляючи відомі значення в формулу, отримуємо:

F = (9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2) * ((4 * 10^-9 Кл) * (8 * 10^-9 Кл)) / (0.05 м)^2 ≈ 1.44 * 10^-5 Н

Отже, сила взаємодії між зарядами -4 · 10^-9 Кл та -8 · 10^-9 Кл становить близько 1.44 * 10^-5 Н.