Кальцій оксид прореагував із сульфатної кислотою масою 17,1 грам. Яка маса солі утворилась при

цьому? Пж повний розв'язок, оч нада а то мені 5 балів в тематичну поставлять​

Ответы на вопрос

Отвечает Малышев Дима.

CaO + H2SO4 → CaSO4 + H2O

n(H2SO4) = m(H2SO4) / M(H2SO4),

де m(H2SO4) - маса H2SO4, M(H2SO4) - молярна маса H2SO4.

M(H2SO4) = 2 x M(H) + M(S) + 4 x M(O) = 2 x 1.01 + 32.07 + 4 x 16.00 = 98.08 г/моль

n(H2SO4) = 17.1 г / 98.08 г/моль = 0.1746 моль

З рівняння реакції бачимо, що 1 моль CaO реагує з 1 моль H2SO4, тому кількість молів CaO також дорівнюватиме 0.1746 моль.

n(CaSO4) = n(CaO) = 0.1746 моль

За формулою розрахунку маси речовини, ми можемо знайти масу CaSO4:

m(CaSO4) = n(CaSO4) x M(CaSO4),

де M(CaSO4) - молярна маса CaSO4.

M(CaSO4) = M(Ca) + M(S) + 4 x M(O) = 40.08 + 32.07 + 4 x 16.00 = 136.14 г/моль

m(CaSO4) = 0.1746 моль x 136.14 г/моль = 23.7 г

Отвечает Сардарян Артём.

Ответ:

CaO + H2SO4 → CaSO4 + H2O

Объяснение:

Кальцій оксид (CaO) та сульфатна кислота (H2SO4) реагують згідно з рівнянням:

CaO + H2SO4 → CaSO4 + H2O

За вихідними даними, ми знаємо масу сульфатної кислоти, яка була використана в реакції - 17,1 г. Тому щоб визначити масу солі, яка утворилась, ми повинні використати закон збереження маси.

Молярна маса CaO = 56.08 г/моль

Молярна маса H2SO4 = 98.08 г/моль

Молярна маса CaSO4 = 136.14 г/моль

Спочатку, ми повинні визначити, яка кількість молів сульфатної кислоти була використана в реакції:

n(H2SO4) = m(H2SO4) / M(H2SO4) = 17.1 г / 98.08 г/моль = 0.1745 моль

Згідно з рівнянням реакції, на один моль сульфатної кислоти утворюється один моль кальцій сульфату (CaSO4), тому ми можемо записати:

n(CaSO4) = n(H2SO4) = 0.1745 моль

На останок, ми можемо обчислити масу солі, використовуючи визначену кількість молів та молярну масу CaSO4:

m(CaSO4) = n(CaSO4) * M(CaSO4) = 0.1745 моль * 136.14 г/моль = 23.7 г

Отже, маса кальцій сульфату (CaSO4), яка утворилась при реакції між CaO та H2SO4, дорівнює 23.7 г.