У лабораторних роботах використовуються мідні з' єднувальні проводи, площа перерізу яких дорівнює 2

мм2. Сила струму в них досягае 2 А. Яка напруга на такому проводі, якшщо його довжина дорівнює 10 см?​

Ответы на вопрос

Отвечает Жеребило Андрей.

Відповідь:

Напруга на проводі дорівнює 1,7 мВ.

Пояснення:

Основною формулою для розрахунку опору провідника є:

R=(ρ·L)/S,

де R – опір в Ом, ρ – питомий опір в (Ом·мм²)/м, L – довжина в м, S – площа поперечного перерізу дроту мм².

ρ = 0,017 (Ом·мм²)/м – питомий опір міді,

L= 10 см=0,1 м,

S =2 мм².

Отже, R= (0,017·0,1)/2=0,00085 Ом.

Із закону Ома для ділянки кола  (I=U/R) визначимо напругу: U=I·R.

Оскільки I=2 А, то

U=2·0,00085=0,0017 В = 1,7 ·10⁻³ В = 1,7 мВ.