2. Розв'язування задач на Силу Тертя: 1) За допомогою пружини жорсткістю 200 Н/м по поверхні столу

тягнуть рівномірно брусок. При цьому пружина видовжилась на 5 см. Коефіцієнт тертя між бруска о стіл = 0,4 . З якою силою брусок тисне на поверхню столу, та яка маса бруска?​

Ответы на вопрос

Отвечает Панчук Влад.

Ответ: 200Н

Объяснение:

Дано:

k=200Н/м

х=5см=0,05м

μ=0,4

------------------

Fтяж-?

При равномерном движении сила тяги равна силе трения

Сила трения равна:

Fтр=Fтяж*μ

Отсюда Fтяж=Fтр/μ

Fтр=kx=200*0,4=80Н

Fтяж=80/0,4=200Н