Дам 100 б. Куля, масою 110 г, рухається зі швидкістю 0.5 від швидкості світла. Знайти кінетичну

енергію кулі. P.S. Враховуйте, що згідно спеціальній теорії відносності, кінетична енергія тіла, що рухається зі швидкістю, близькою до швидкості світла, — не просто

Ответы на вопрос

Отвечает Доронина Виолетта.
Кінетична енергія (КЕ) рухаючогося тіла може бути розрахована за формулою:

KE = (1/2) * m * v²

де KE - кінетична енергія, m - маса тіла, v - швидкість тіла.

Дано:

Маса кулі (m) = 110 г = 0.11 кг
Швидкість кулі (v) = 0.5 * швидкість світла (c)

Згідно спеціальної теорії відносності (СТВ), маса тіла збільшується зі збільшенням його швидкості, і вона обчислюється за формулою:

m' = m / sqrt(1 - (v²/c²))

де m' - ефективна маса, m - початкова маса, v - швидкість тіла, c - швидкість світла в вакуумі.

Підставимо значення маси та швидкості у формулу для обчислення КЕ:

m' = m / sqrt(1 - (v²/c²))

m' = 0.11 кг / sqrt(1 - (0.5)²)

Знаючи значення m' та v, ми можемо обчислити КЕ:

KE = (1/2) * m' * v²

KE = (1/2) * 0.11 кг * (0.5 * c)²

Тепер можна розрахувати кінетичну енергію. Враховуючи, що швидкість світла в вакуумі c близька до 3 * 10^8 м/с, отримаємо результат.
Отвечает Жукова Рина.

Відповідь:

СМОТРИ НА ФОТО

Пояснення: