Радіолокатор ДАІ двічі заііксував положення автомобіля, що рухається прямолінійною ділянкою дороги.

Перший результат вимірювання - 500м, другий, проведений через 2с-440м. Чи перевищив автомобіль допустиму швидкість руху, яка на цій ділянці становить 90 км/год? розпишіть, будь ласкаа ​

Ответы на вопрос

Отвечает Саутиева Елизавета.

Для визначення, чи перевищив автомобіль допустиму швидкість руху, спочатку розрахуємо його середню швидкість за цей інтервал часу.

Перший результат вимірювання - 500 м.

Другий результат вимірювання - 440 м.

Час між цими двома вимірюваннями - 2 с.

Середня швидкість руху автомобіля обчислюється за формулою:

Середня швидкість = (Зміна відстані) / (Зміна часу)

Середня швидкість = (500 м - 440 м) / 2 с = 60 м / 2 с = 30 м/с

Тепер переведемо цю швидкість в кілометри на годину (км/год), знаючи, що 1 м/с = 3.6 км/год:

Швидкість = 30 м/с * 3.6 км/год = 108 км/год

Середня швидкість автомобіля в цьому випадку становить 108 км/год, що перевищує допустиму швидкість на цій ділянці, яка становить 90 км/год. Таким чином, автомобіль перевищив допустиму швидкість руху.