Джерело струму с,EPC 6В і внутрішнім опором 0,2 Ом підключили до ділянки кола,що складається із

двох послідовно з'єднаних резисторів. Опори резисторів 1,8 Ом і 10 Ом. Знайдіть силу струму і напругу

Ответы на вопрос

Отвечает Устинова Варвара.

Ответ:

Спочатку розрахуємо загальний опір ділянки кола, що складається із двох послідовно з'єднаних резисторів:

R_total = R1 + R2

R1 = 1.8 Ом

R2 = 10 Ом

R_total = 1.8 Ом + 10 Ом = 11.8 Ом

Тепер, маючи загальний опір R_total та напругу джерела струму (EPC), можна знайти силу струму за законом Ома:

I = EPC / R_total

I = 6 В / 11.8 Ом ≈ 0.508 А

Отже, сила струму в колі становить близько 0.508 амперів.

Тепер ми можемо знайти напругу на кожному з резисторів. Для резистора R1:

U1 = I * R1

U1 = 0.508 А * 1.8 Ом ≈ 0.916 В

Для резистора R2:

U2 = I * R2

U2 = 0.508 А * 10 Ом ≈ 5.08 В

Отже, напруга на резисторі R1 становить близько 0.916 В, а напруга на резисторі R2 становить близько 5.08 В.