Джерело струму з ЕРС 40в і з внутрішнім опором 2 Ом підключили до ділянки кола,що складається з

чотирьох послідовно з'єднаних резисторів .Опори резисторів R1=18 Ом, R2=10 Ом,R3=20 Ом,R4=30 Ом.Визначте напругу на четвертому резисторі.

Ответы на вопрос

Отвечает Егоров Даня.

загальний опір кола дорівнює сумі опорів всіх резисторів та внутрішнього опору джерела струму:

\tt R=R_1+R_2+R_3+R_4+r=18+10+20+30+2=80

Тепер можна обчислити струм:

\tt I=\dfrac{\varepsilon}{R}=\dfrac{40}{80}=0.5 A

Напруга на четвертому резисторі:

\tt U_4=IR_4=0.5\cdot 30=15 В