Температурасы 100°С масса 0,5 кг су буға айналдыру үшін қанша жылу мөлшеры қажет? L=23×10⁵ Дж/кг


Ответы на вопрос

Отвечает Кореньков Валентин.

Ответ:

Суның айналуын қандай жылу мөлшеріне қажеттігін анықтау үшін, энергия құны жылу формуласын қолданамыз:

Q = m * L

Біздің массамыз (m) 0.5 кг, және айналу құны (L) сіздің берген L=23×10⁵ Дж/кг.

Сонымен әрі, энергияны табу үшін:

Q = 0.5 кг * 23×10⁵ Дж/кг = 11.5×10⁵ Дж

Суның айналуы 11.5×10⁵ Дж энергияға қажет болады. Су айналуы бойынша жылу мөлшеріне айналдыру үшін 11.5×10⁵ Дж энергия керек болады.