Жаттығу 1.1 1. Сау адамның абсолют температурасы қандай болады? 2. Мұздың еру температурасын

абсолют шкалада анықтаңдар. 3. Дененің температурасы 15°С-ден 75°С-ге өссе, оның құрамындағы бөлшектердің орташа кинетикалық энергиясы қаншаға артады? Неге? 4. Жабық ыдыстағы газдың температурасы 100°С-ден -100ºС-ге дейін төмендеді. Газдың қысымы калай және неше есеге өзгерді? 5. Қатты сутектің балқу температурасы -259°С, ал қайнау температурасы -253°С. Үш орынды санға дейінгі дәлдікпен осы температуралардың аб- солют мәндерін табыңдар. 100балл берем​

Ответы на вопрос

Отвечает Дорофеев Дмитрий.

Ответ:

1. Сау адамның абсалют температурасы 35 немесе 36 болады.

2. Мұздың еру температурасы абсалют шкалада Цельсия 0°с Кельвин:

T=t+273.15.=0 + 273.15 = 273.15 k

жауабы : 273.15 к

3. T1 = 25 + 273 = 298 k

T2 = 75 + 273 = 348 k

E = 3/2 *k *T

T1/T2 = 348/298 = 1.1677

Объяснение: қалғанын блмеим