Автомобиль 5 км жолды 36 км/сағ, 12 км-ін 25 м/с жылдамдықпен жүрсе, оның орташа жылдамдығы қандай​


Ответы на вопрос

Отвечает Курбатова Виктория.

Ответ:

Объяснение:

Автомобильдің жолды жолдамдығын табу үшін, алдыңғы жолдамдық мен оның жолы бойынша жолын жылдамдыққа бөлу керек.

1. 5 км жолдамдықты 36 км/сағ сөйлейді, сондықтан автомобильдің бір жол бойынша жылдамдығы 36 км/сағ болады.

2. 12 км жолын 25 м/с жылдамдықта алу үшін жолдамдықты жол бойынша бөлу қажет. 12 км / 25 м/с = 0.48 сағ (48 минут). Бұл жолдамдықтың артықшылығын анықтайды.

Орташа жылдамдығын табу үшін, жолдамдықтарды қосу керек және оны жолдамдылықтың бірлігінде бөлу қажет.

Автомобильдің орташа жылдамдығы = (5 км/сағ + 25 м/с) / 2 = (5 км/сағ + 0.025 км/сағ) / 2 = (5.025 км/сағ) / 2 = 2.5125 км/сағ

Орташа жылдамдығы 2.5125 км/сағ болады.