На якій висоті від поверхні Землі прискорення вільного падіння у100 разів  менше ніж біля

поверхні?(розписати формулами а не  просто відповідь.)

Ответы на вопрос

Отвечает Михальчик Никита.

Ответ:

Прискорення вільного падіння (зазвичай позначається як "g") залежить від маси Землі та відстані від центру Землі. По закону всесвітнього тяжіння, він обернено пропорційний квадрату відстані від центру Землі. Отже, якщо g близько до поверхні Землі дорівнює g₀, а ви шукаєте висоту (h), на якій прискорення падіння буде у100 разів менше, то ви можете використовувати такі формули:

Визначимо прискорення падіння близько до поверхні Землі (g₀):

g₀ = G * (M / R^2),

де G - гравітаційна стала, M - маса Землі, R - радіус Землі.

Знайдемо прискорення падіння на висоті h (g_h):

g_h = G * (M / (R + h)^2).

Тепер, щоб визначити висоту, на якій прискорення падіння буде у100 разів менше, ви використовуєте відношення g₀ до g_h:

g₀ / g_h = 100.

Підставте вирази для g₀ та g_h і розв'яжіть рівняння для h:

G * (M / R^2) / (G * (M / (R + h)^2)) = 100.

Спростіть вираз, скасуйте G та M:

(R + h)^2 / R^2 = 1/100.

Розв'яжіть рівняння для h:

(R + h)^2 = R^2 / 100.

R + h = R / 10.

h = R / 10 - R.

Це буде висота, на якій прискорення вільного падіння буде у 100 разів менше, ніж біля поверхні Землі.

Объяснение:

если помог, то можно оценку?