ФИЗИКА ПОМОГИТЕ СДЕЛАТЬ ХОТЬ 1 ПРОШУУУУУУ Яка кількість теплоти потрібна для нагрівання сталевої

деталі масою 300г від 40 до 940°С? (2бали) Для нагрівання 250 г металу від 40 до 55 °С потрібнакількість теплоти 1,5 кДж. Визначте, що це за метал.

Ответы на вопрос

Отвечает Салихов Роберт.

Ответ:

Для розв'язання обох питань спростимо спосіб визначення теплоти.

Спершу знайдемо кількість теплоти, яка потрібна для нагрівання сталевої деталі масою 300 г від 40 до 940 °C. Для цього використовуємо формулу для обчислення кількості теплоти:

Q = m * c * ΔT,

де:

Q - кількість теплоти (в джоулях),

m - маса деталі (в кілограмах),

c - специфічна теплоємність матеріалу (у цьому випадку сталі),

ΔT - зміна температури (в кельвінах).

Специфічна теплоємність для сталі близька до 500 Дж/(кг·°C).

Знаючи ці значення, ми можемо обчислити кількість теплоти:

ΔT = 940 °C - 40 °C = 900 °C = 900 K (оскільки 1 °C = 1 K),

m = 300 г = 0,3 кг,

c (специфічна теплоємність для сталі) ≈ 500 Дж/(кг·°C).

Застосуємо формулу:

Q = 0,3 кг * 500 Дж/(кг·°C) * 900 K = 135,000 Дж.

Отже, для нагрівання сталевої деталі масою 300 г від 40 до 940 °C потрібно 135,000 Дж теплоти.

Тепер, для визначення металу, для якого потрібна кількість теплоти 1,5 кДж (1500 Дж) для нагрівання 250 г від 40 до 55 °C, використовуємо ту саму формулу і відомі значення:

ΔT = 55 °C - 40 °C = 15 °C = 15 K,

m = 250 г = 0,25 кг.

Тепер ми можемо обчислити специфічну теплоємність цього металу:

c = Q / (m * ΔT) = 1500 Дж / (0,25 кг * 15 K) = 40 Дж/(кг·°C).

За таким значенням специфічної теплоємності можна визначити, що це за метал, оскільки кожний метал має свою унікальну специфічну теплоємність. Зробити це можна, порівнюючи отримане значення зі специфічними теплоємностями різних металів і вибираючи той, який найбільше підходить.

Объяснение: