ДАЮ 100 БАЛІВ, ПОТРІБНА РОЗПИСАНА ВІДПОВІДЬ 1. Автомобіль масою 3т рухається зі швидкістю

18км/год і при гальмуванні зупиняється, пройшовши шлях 25м. Визначте силу гальмування. a)2 • 10³ H; б)2,5кН; в)3кН; г)0,75кН.2. Космічний корабель масою 8т наблизився до орбітальної космічної станції масою 20т на віддаль 100м. Знайдіть силу їх взаємного притягання. a) 1H; б) 2мН; в) 1мН; г) 1 мкН. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Желіховська Оля.

Ответ:

1. Для знаходження сили гальмування можна використати другий закон Ньютона: сила (F) = маса (m) x прискорення (a). Прискорення можна знайти, розділивши зміну швидкості на час. Початкова швидкість 18 км/год, кінцева - 0 км/год. Час можна знайти, використовуючи формулу шлях = швидкість x час. Тоді:

a = (0 - 18 км/год) / (час у секундах).

Час = 25 м / (18 км/год), але перетворимо км/год в м/с, помноживши на 1000/3600:

Час = 25 м / (18 * 1000/3600 м/с) = 25 м / 5 м/с = 5 с.

Тепер можемо знайти прискорення:

a = (0 - 18 * 1000/3600 м/с) / 5 с = -10 м/с².

Тепер використовуємо другий закон Ньютона:

F = 3 т * (-10 м/с²) = -30 кН.

Відповідь: б) 2,5 кН.

2. Для знаходження сили взаємного притягання між об'єктами можна використати закон всесвітнього тяжіння Ньютона: F = G * (m1 * m2) / r^2, де F - сила притягання, G - гравітаційна стала (приблизно 6,674 * 10^(-11) Н·м²/кг²), m1 і m2 - маси об'єктів (в кг), r - відстань між ними (в метрах).

Підставимо значення:

F = (6,674 * 10^(-11) Н·м²/кг²) * (8 т * 1000 кг/т) * (20 т * 1000 кг/т) / (100 м)^2

F = (6,674 * 10^(-11) Н·м²/кг²) * (8 * 1000 кг) * (20 * 1000 кг) / 10000 м²

F = (6,674 * 10^(-11) Н·м²/кг²) * 1,6 * 10^5 кг * 2 * 10^5 кг / 10000 м²

F = (6,674 * 10^(-11) Н·м²/кг²) * 3,2 * 10^10 кг² / 10000 м²

F = (6,674 * 10^(-11) Н·м²/кг²) * 3,2 * 10^6 Н

F = 2,13568 Н

Отже, відповідь: а) 1 H.

Объяснение:

Жду 100 балів)