Для ванни необхідно приготувати воду з температурою 40 °С. З гарячого крана змішувача йде вода, яка

має температуру 72 °С, а з холодного – 8 °С. Скільки потрібно взяти гарячої води, щоб приготувати ванну, якщо для цього буде потрібно 196 кг холодної води?

Ответы на вопрос

Отвечает Максим Максим.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі ми можемо використовувати принцип збереження тепла. Позначимо кількість гарячої води, яку потрібно взяти, як H кількість холодної води, яку потрібно взяти, як C.

Ми знаємо, що гаряча вода має температуру 72 °C, холодна вода має температуру 8 °C, і ми хочемо досягти температури 40 °C. За принципом збереження тепла можемо записати рівняння:

(72 °C * H) + (8 °C * C) = (40 °C * (H + C))

Тепер, підставивши відомі значення, ми отримаємо:

(72H) + (8C) = (40 * (H + C))

72H + 8C = 40H + 40C

Розкривши дужки і спрощуючи рівняння, маємо:

32H = 32C

H = C

Отже, кількість гарячої води (H) має дорівнювати кількості холодної води (C). Для того, щоб приготувати ванну з 196 кг холодної води, вам також потрібно взяти 196 кг гарячої води.