Визначити струм І нерозгалуженої ділянки кола при умові, що І1=2 A, R1=20 Ом, R2=10 Ом, R3=40 Ом,

R4=60 Ом

Ответы на вопрос

Отвечает Рышкитор Вова.

Объяснение:

Для визначення струму І в нерозгалуженій ділянці кола можна використовувати закон Ома:

I = V / R,

де

- I1 = 2 A - струм, поданий джерелом струму,

- R1 = 20 Ом - опір R1,

- R2 = 10 Ом - опір R2,

- R3 = 40 Ом - опір R3,

- R4 = 60 Ом - опір R4.

Спочатку потрібно знайти загальний опір R нерозгалуженої ділянки кола. Ваш коло має наступну структуру: I1 -> R1 -> R2 -> (R3 || R4).

Для опору в паралельному з'єднанні (R3 || R4), використовуємо формулу:

1 / R_parallel = 1 / R3 + 1 / R4,

де R_parallel - опір R3 та R4 в паралельному з'єднанні.

1 / R = 1 / 40 + 1 / 60,

1 / R = (3/120 + 2/120),

1 / R = 5/120.

R = 120 / 5 = 24 Ом.

Тепер знайдемо загальний опір R:

R = R1 + R2 + R,

R = 20 + 10 + 24,

R = 54 Ом.

Тепер можна знайти струм І:

I = I1 = 2 A.

Отже, струм в нерозгалуженій ділянці кола дорівнює 2 Ампери.