8. На автомагистрали мотоциклист проехал первые 200 м за 4 с, следующие 600 м со скоростью 75 м/с,

и еще 8 секунд ждал на месте своего друга. Определите среднюю скорость. ▪️Дано:S¹=200мt¹=4cS²=600мV=75м/сt²=8————▪️Vср=?как дальше? помогите пожалуйста ​

Ответы на вопрос

Отвечает Амандурдыев Адилбек.

Ответ:

Середню швидкість можна обчислити, розділивши загальний пройдений шлях на загальний час подорожі. У даному випадку це буде сума двох ділянок дороги та часу, який був витрачений на очікування друга.

1. Розглянемо першу ділянку: мотоцикліст проїхав 200 м за 4 секунди. Щоб знайти середню швидкість на цій ділянці, використовуємо формулу:

Швидкість = Відстань / Час

V₁ = S₁ / t₁

V₁ = 200 м / 4 с = 50 м/с

2. Друга ділянка: мотоцикліст рухався із швидкістю 75 м/с на 600 метрів. Для цієї ділянки не потрібно додаткових обчислень, оскільки швидкість вже задана.

3. Третя ділянка: мотоцикліст очікував 8 секунд.

Тепер можемо знайти загальний час та загальний пройдений шлях:

Час = t₁ (перша ділянка) + t₂ (друга ділянка) + t₃ (третя ділянка) = 4 с + 0 с + 8 с = 12 с

Загальний пройдений шлях = S₁ (перша ділянка) + S₂ (друга ділянка) + S₃ (третя ділянка) = 200 м + 600 м + 0 м = 800 м

Тепер можемо знайти середню швидкість:

Середня швидкість = Загальний шлях / Загальний час = 800 м / 12 с = 66.67 м/с

Отже, середня швидкість мотоцикліста складає приблизно 66.67 м/с.