1) У воду масою 800 г при температурі 17°С занурили мідну деталь масою 420 г. Теплова рівновага

встановилась при температурі 47°С . Якою була початкова температура деталі? Питома теплоємність води 4200 Дж/кг∙°С, а міді – 400 Дж/кг∙°С. 2) Металеву кульку масою 900 г нагріли до 155°С, опустили в посудину з 3 л води, температура якої була 10°С. У результаті теплообміну встановилася температура 15°С. З якого металу виготовлена куля? Нагріванням посудини знехтувати. 40 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Свентозельський Назар.

Ответ:

Объяснение:

1) m₁=800 г=0,8 kг

c₁=4200 Дж/(кг∙°С)

T₁=17 °С

m₂=420 г=0,42 kг

c₂=400 Дж/(кг∙°С)

θ=47 °С; ΔT₁=θ-T₁=47-17=30 °С

T₂   ?   T₂=θ+ΔT₂; ΔT₂=Q/(m₂*c₂)=m₁*c₁*ΔT₁//(m₂*c₂)=

0,8*4200*30/(0,42*400)=600 °С;  T₂=47+600=647 °С

2) m₁=900 г=0,9 kг

T₁=155 °С

V₂=3 л  →  m₂=3 кг

T₂= 10 °С

θ=15 °С; ΔT₂=15-10=5 °С

c₁   ?    c₁=Q/(m₁*ΔT₁); ΔT₁=T₁-θ=155-15=150 °С; Q=m₂*c₂*ΔT₂=3*4200*5=63000 Дж; c₁=63000/(0,9*150)=467 Дж/(кг∙°С)

куля  виготовлена зі сталі