Два шківи радіусом 5 см та 10 см з'єднані між собою одним ременем. Період обертання меншого шківа

0,5с. Яка швидкість переміщення точок ременя? Який період обертання другого шківа?​

Ответы на вопрос

Отвечает Пронина Александра.

Ответ:

Період обертання меншого шківа дорівнює 0,5 с. Це означає, що один повний оберт меншого шківа займає 0,5 с.

Менший шків має радіус 5 см, тому його довжина кола дорівнює:

2 * 3.14 * 5 см = 31.4 см

Щоб визначити швидкість переміщення точок ременя, необхідно помножити довжину кола меншого шківа на кількість обертів, які він здійснює за один період, тобто на частоту обертання:

31.4 см/оберт * (1 оберт / 0.5 с) = 62.8 см/с

Отже, швидкість переміщення точок ременя становить 62,8 см/с.

Щоб знайти період обертання більшого шківа, можна скористатися співвідношенням між періодом обертаннями та радіусами шківів:

T1 / T2 = r1 / r2

де T1 та T2 - періоди обертання меншого та більшого шківа відповідно, а r1 та r2 - їх радіуси.

Підставляючи в це співвідношення відомі значення, отримаємо:

0.5 с / T2 = 5 см / 10 см

T2 = 1 с

Отже, період обертання більшого шківа дорівнює 1 с.