Магнитный поток величиной 1,5 Вб проникает в область замкнутого проводника. Она снизилась до 100

мВб за 4 с. а) Как изменится магнитный поток? б) Чему равна наведенная электродвижущая сила в проводнике?

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцева Лиза.

a) Для знаходження зміни магнітного потоку використовується наступна формула:

ΔΦ = Φ2 - Φ1

ΔΦ - зміна магнітного потоку,

Φ2 - кінцевий магнітний потік,

Φ1 - початковий магнітний потік.

Початковий магнітний потік Φ1 = 1,5 Вб, а кінцевий магнітний потік Φ2 = 100 мВб = 0,1 Вб.

ΔΦ = 0,1 Вб - 1,5 Вб = -1,4 Вб

Отже, зміна магнітного потоку дорівнює -1,4 Вб.

б) Зміна магнітного потоку в часі викликає наведену електродвижущу силу (НЕДС) в проводнику. Закон Фарадея-Ленца визначає, що НЕДС дорівнює швидкості зміни магнітного потоку помноженій на кількість обертів проводника:

НЕДС = -d(Φ)/dt

де d(Φ)/dt - швидкість зміни магнітного потоку в часі.

Ми вже знайшли, що ΔΦ = -1,4 Вб. Час зміни потоку dt = 4 с.

Тепер ми можемо знайти НЕДС:

НЕДС = -ΔΦ/dt = -(-1,4 Вб)/4 с = 1,4 Вб/4 с = 0,35 Вб/с

Отже, наведена електродвижуща сила в проводнику дорівнює 0,35 Вб/с, або ж 350 мВб/с.