1. визначити температуру в балоні місткістю 12 л , наповненого 0,1 кг водню, тиск якого 980 Hсм²

2. На скільки градусів треба ізобарно нагріти 50 см³ газу, взятого при температурі 17 цельсія,щоб його об'єм збільшився до 60 см³3. Балон електричної лампочки заповнено сумішю азоту і органу під тиском 60 см рт.ст. при темп 17 цельсія. Після вмикання лампочки темп газу стала 100 цельсія . Визначити тиск у системі СІ 4. газ при 27 цельсія займає об'єм V. До якої температури його слід ізобарно охолодити,щоб об'єм дорівнював 0,25 V ​

Ответы на вопрос

Отвечает Головатенко Кирилл.

Ответ:

1. Т =283 К

2. ΔT=58 °

3.  Р=10.3 кПа

4. t2 =7 ˚

Объяснение:

Дано

V=12 л=0,012 м3

m=0.1 кг

P=980 H/cм2=98*105 Па

Найти T

Р V= m/Мвод* R*Т

Т = Р V Мвод/ m / R = 98*105*0,012*2*10-3/0,1/8,31=283 К

==================================================================

P const     V1/V2=T1/T2

T2= T1/V1*V2 = (273+17)/50*60=348 T

ΔT=348-290=58 °

=============================================================

t1 = 17°С = 290K

p1 = 60 мм рт ст = 8000 Па

t2 = 100°С = 373K

p2 = ?

p1/t1 = p2/t2 => p2 = (p1*t2)/t1

p2 = (8000 Па*373К)/290К

p2 = 10290Па = 10.3 кПа

Ответ: 10.3 кПа

==================================================================

t1 = 27°С = 300K

V1/V2=4  

t2 = ?

p1= p2

V1/V2 = t1/t2 => t2 = t1/4=27/4=7 ˚

Ответ: 7˚