еликтричну лампочку розраховану на 5 вольт і 0,25 ампер підключили до джерела з напругою 12 вольт

яким повинен бути опір реостата, підключеного послідовно з лампочкою ​

Ответы на вопрос

Отвечает Елисеева Инна.

Ответ:

Сопротивление нити накала лампы:

Rл=U1/I=20 Ом.

При U2=12 B и I2=I1=I=0,25 A:

Rобщ=Rл+Rдоб=U2/I=12/0,25=48 Ом,

отсюда сопротивление добавочного резистора:

Rдоб=Rобщ-Rл=48-20=28 Ом.

Объяснение: