Визначити кількість витків ніхромової дротини діаметром d=1 мм, що потрібно намотати на скляний

циліндр радіусом a=25 см, щоб отримати опір R=40 Ом.

Ответы на вопрос

Отвечает Малина София.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

ρ = 1,1·10⁻⁶ Ом·м

d = 1 мм = 1·10⁻³ м

a = 25 см = 0,25 м

R = 40 Ом

________________

N - ?

1)

Вычислим площадь сечения проводника:

S = π·d²/4 ≈ 0,785·10⁻⁶ м²

2)

Находим длину провода из формулы:

R = ρ·L / S

L = R·S / ρ = 40·0,785·10⁻⁶ / (1,1·10⁻⁶) ≈ 28,6 м

3)

Длина одного витка:

L₁ = 2·π·a = 2·3,14·0,25 ≈ 1,57 м

4)

Число витков:

N = L / L₀ = 28,6 / 1,57 ≈ 18  витков