521. Алгашкы «Восток>> гарбни кемесiнiң Жердi айналу периоды 30 мин. Жерден кетерілу

биіктігі 320км. Жердін радиусы 6400км. Ғарыш кемесiнiк жылдамдыгы B) 78 NC C) 7,8 км/с D) 78 KM/C A) 7,8 м/с E) 780 м/с 522.Жерден Күнге дейiнгi орташа ара кашыктык 1,5-10 км, айналу периоды 365 таул. Жердің Куннiк орбитасын айналу жылдамдыгы 3) 10 sals B) 30 км/car C) 300 км/с D) 30 км/с FX 4i xulo Тауп берндерщщщ

Ответы на вопрос

Отвечает Иваненко Виктория.
521. Ғарыш кемесiнiк жылдамдыгын табу үшін маяктардың арасындағы махсус айналу периодын қолданамыз. Жерден Күнге дейінгі айналу периоды 365 күн болып табылады. Жердің радиусы 6400 км.

Жылдамдыгын табу үшін, махсус айналу периодын қолдануымыз:

V = 2 * π * R / T,

де:
V - кеме жылдамдыгы,
R - Жердің радиусы,
T - айналу периоды.

V = 2 * π * 6400 км / 365 таул.

V ≈ 35 км/таул.

Сіздің таңдауңыздың жауабы:
B) 78 NC жоқ, C) 7,8 км/с жауабы қате.

522. Жердің Күннік орбитасындағы айналу жылдамдығын табу үшін, махсус айналу периодын қолданамыз. Бізге 1,5-10 км аралығындағы көшбасшылық берілген, сондықтан мынадай біліміз бар:

Мінімалды көшбасшылық: 1,5 км,
Максималды көшбасшылық: 10 км.

Соответственно, мінімалды айналу жылдамдығын табамыз:

V_min = 2 * π * R / (10 км * 1000 м/км) = 128 м/с,

Максималды айналу жылдамдығын табамыз:

V_max = 2 * π * R / (1,5 км * 1000 м/км) = 2680 м/с.

Орташа айналу жылдамдығын табу үшін V_min және V_max арасындағы жылдамдықты есептейміз:

V_avg = (V_min + V_max) / 2 = (128 м/с + 2680 м/с) / 2 ≈ 1404 м/с.

Сіздің таңдауңыздың жауабы:
C) 300 км/с жоқ, D) 30 км/с жоқ, E) 780 м/с жоқ.