Срочно даю 100 балів! 1) кінетична енергія тіла збільшується, якщо... а) збільшити масу тіла б)

зменшити швидкість тіла в) зменшити масу тіла г) збільшити швидкість тіла д) зменшити масу і швидкість тіла 2)чому блок і важіль не дають виграш у роботі?

Ответы на вопрос

Отвечает Бикбаева Иделия.

1.

Кінетична енергія залежить від системи відліку, оскільки від неї залежить швидкість. Справді, для спостерігача, що рухається паралельно з тілом, за яким ведеться спостереження, тіло здається непорушним, а, отже, не має кінетичної енергії. Для спостерігача в іншій системі відліку це тіло рухається, а, отже, небезпечне при зіткненні.

Зважаючи на те, що при швидкостях руху, близьких до швидкості світла у вакуумі, колишній вигляд формули для кінетичної енергії не підходить, його треба змінити. Кінетична енергія повинна бути визначена як різниця повних енергій рухомої й нерухомої частинок. Отже: Г

2.всм?

Для Нерухомого блока F=fmg де F— зовнішня сила,m — маса вантажу, g — прискорення вільного падіння f — коефіцієнт тертя в блоці (для ланцюгів приблизно 1.05, а для мотузок — 1.1). При відсутності тертя для підйому потрібна сила, рівна вазі вантажу:F=mg

Для рухомого блока F=1/2 m=1/2 при f = 1. При цьому вантаж пройде відстань, удвічі меншу від пройденої точкою прикладання сили F. Відповідно, виграш у силі рухомого блока дорівнює 2.

Так чого не буде виграшу у силі? Буде 2!