ОЧЕНЬ нужно помогите пожалуйста! Електрон вилітає з точки з потенціалом 90 В зі швидкістю 300

км/с. Яку швидкість матиме електрон у точці з потенціалом 110 В?​

Ответы на вопрос

Отвечает Никифорова Анюта.

Ответ:

5930 км/с.

Объяснение:

Потенційна енергія електрона у точці з потенціалом U виражається формулою:

Ep = e * U

де e – заряд електрона. Зміна потенційної енергії електрона при переміщенні з точки з потенціалом U1 до точки з потенціалом U2:

ΔEp = e * (U2 - U1)

За законом збереження енергії, зміна потенційної енергії дорівнює зміні кінетичної енергії:

ΔEk = -ΔEp

Таким чином, отримуємо формулу, яку можна використовувати для визначення швидкості електрона у точці з потенціалом U2:

Ek = Ep + Ek1

1/2 * m * v2^2 = e * U2 + 1/2 * m * v1^2, де v1 = 3 * 10^5 м/с

v2^2 = 2 * e / m * (U2 - U1) + v1^2

Підставляючи відомі значення, отримуємо:

v2^2 = 2 * 1.6 * 10^-19 / 9.1 * 10^-31 * (110 - 90) + (3 * 10^5)^2

v2 ≈ 5.93 * 10^6 м/с або близько 5930 км/с

Відповідь: швидкість електрона в точці з потенціалом 110 В складе близько 5930 км/с.