■6. Массасы 600 г материялық денеге 2Н және 3Н күштер әсер етеді. Дене 8 м/с² үдеумен қозғалатын

болса, денеге әсер ететін күштердің арасындағы бұрышты анықтаңдар.​

Ответы на вопрос

Отвечает Потапова Ирина.

Ответ: 33°

Объяснение:

Дано:

m=600г=0,6кг

F1=2Н
F2=3Н

a=8м/с²

---------------

α-?

Согласно второго закона Ньютона:

R=ma, где:

m-масса тела;

R-равнодействующая сила;

R=0,6*8=4,8Н

Равнодействующая также равна:

R=F1*cosα/2+F2*cosα/2=2*cosα/2+3*cosα/2=5*cosα/2

Тогда:

5*cosα/2=4,8

cosα/2=4,8/5=0,96

α/2=arccos0,96=16,26°

α=α/2*2=16,26*2=32,52°=33°