За який час ліфт масою 1,2 т підніметься на висоту 76 м, якщо сила струму в обмотці електродвигуна

ліфта 12 А, а напруга на її кінцях 380 В? ККД електродвигуна 80 %.

Ответы на вопрос

Отвечает Поцелуй Ліда.

Відповідь:

t=250 c або 4.2 мин

Рішення:

Щоб підняти ліфт масою 1.2 т на висоту 76 м, необхідно виконати роботу проти сили тяжіння:

A=m*g*h; де A - работа, Дж; m - маса лифту, кг;

g - коэффициент пропорциональности, g=10 Н/кг

h - висота підйому ліфта, м

Переведемо одиниці маси у систему СИ:

m=1,2 т =1200 кг

и підставимо:

A=1200*10*76=912000 Дж

Электрична  мощність привідного двигуна:

N=U*I*η, ге

N - мощність двигуна, Дж/с

U- напруга, В

I - ток, А

η - КПД.

Переведемо  значення  КПД из % в долі одиниці

η=80 %=80/100=0.8

N=380*12*0.8=3648 Дж/с

Скільки часу повинен пропрацювати двигун, щоб виконати роботу з підйому ліфта:

A=N*t, де

t - час.с

t=A/N

t=912000/3648=250 c =250/60=4.2 мин

Пояснення: