Магнітний потік через поперечний переріз котушки, яка містить 200иків дроту, змінився на 4 мВб

внаслідок рівномірної зміни али струму у ній від 2 до 4 А. Визначити індуктивність котушки

Ответы на вопрос

Отвечает Назипов Ранис.

Ответ:

Індуктивність котушки можна визначити за формулою:

L = ΔΦ / ΔI,

де ΔΦ - зміна потоку магнітної індукції через котушку, ΔI - відповідна зміна струму.

За умовою, зміна струму від 2 до 4 А спричинила зміну потоку магнітної індукції на 4 мВб, тобто:

ΔΦ = 4 мВб = 4 * 10^(-3) Вб,

ΔI = 4 А - 2 А = 2 А.

Кількість витків котушки дорівнює 200, тому потік магнітної індукції через один виток буде:

Φ = ΔΦ / N = (4 * 10^(-3) Вб) / (200 витків) = 20 * 10^(-6) Вб/виток.

Тоді потік магнітної індукції через усю котушку складає:

Φ = N * Φ = 200 витків * 20 * 10^(-6) Вб/виток = 4 * 10^(-3) Вб.

Отже, індуктивність котушки буде:

L = ΔΦ / ΔI = (4 * 10^(-3) Вб) / (2 А) = 2 мГн.

Отже, правильна відповідь: 2 мГн.

ARDRIG09