Ребзи, хелпайте) Заряджена частинка, рухаючись у магнітному полі по дузі кола радіуса 5 см,

пройшла через свинцеву пластинку, яка розміщена на шляху частинки. Внаслідок втрати енергії частинкою, радіус кривизни траекторії змінився і став таким, що дорівнює 3 см. Визначити відносну зміну енегрії.

Ответы на вопрос

Отвечает Соломка Артур.
Считаем, что скорости невелики по сравнению со скоростью света и масса частицы постоянна.
m*V^2/R=q*B*V
V=q*B*R/m(1) Ek=m*V^2/2(2) Подставим 1 в 2  Ek=q^2*B^2*R^2/2*m
Ek1/Ek2=R1^2/R2^2=5^2/3^2=2,78
Кинетическая энергия уменьшиться в 2,8 раза.