дуже треба З гармати зробили постріл під кутом 45о до горизонту. Артилерист почув звук вибуху

снаряда через 44 с після пострілу. Визначити далекість польоту снаряда, якщо його початкова швидкість дорівнювала 800 м/с. Швидкість звуку в повітрі – 340 м/с.

Ответы на вопрос

Отвечает Циганок Петя.

Для визначення дальності польоту снаряда можемо використовувати рівняння руху.

Відомо, що швидкість початкова снаряда - 800 м/с і він летить під кутом 45 градусів до горизонту. Оскільки це горизонтальний рух, то горизонтальна складова швидкості буде:

Vx = V * cos(45°) = 800 м/с * √2 / 2 = 400√2 м/с.

Тепер ми можемо знайти час польоту снаряда до почуття звуку. Час руху снаряда дорівнює 44 секунди.

Тепер можемо визначити, яка відстань була подолана снарядом протягом цього часу. Використовуючи рівняння руху для горизонтального руху:

Відстань = Горизонтальна швидкість * Час = 400√2 м/с * 44 с = 17600√2 м.

Зараз важливо врахувати, що звук поширюється зі швидкістю 340 м/с, і артилерист почув звук через 44 с після пострілу. Тобто, звук пройшов:

Відстань звуку = Швидкість звуку * Час = 340 м/с * 44 с = 14960 м.

Тепер можемо визначити дальність польоту снаряда, віднявши відстань звуку від загальної відстані польоту снаряда:

Дальність польоту снаряда = 17600√2 м - 14960 м ≈ 2627,48 м.

Отже, дальність польоту снаряда дорівнює приблизно 2627,48 метрів.