1. дайте означення сили ампера 2. від яких чинників залежить значення сили ампера? за якою

формулою визначають її значення?3. сформулювати правило для визначення напрямку сили ампера 4. прямий провідник довжиною 30 см розміщений в магнітному полі з індукцією 0,4Тл перпендикулярно до його силових ліній. визначте сили струму в провіднику, якщо магнітне поле діє на нього з силою 24 мН.5. визначте силу струму в провіднику, що розташований в однорідному магнітному полі, індукція якого 2 Тл. довжина провідника 20 см, а сила, що діє на провідник - 0,8Н.​

Ответы на вопрос

Отвечает Шаравьёв Степан.

1. Сила ампера - це міра сили взаємодії електричних струмів у провідниках.

2. Значення сили ампера залежить від двох чинників: довжини провідника та індукції магнітного поля. Це визначається формулою:

  Сила ампера (F) = індукція магнітного поля (B) * довжина провідника (L)

3. Правило для визначення напрямку сили ампера визначається за допомогою "правила лівого витку" (правило Флемінга). Якщо ви уявите собі, що ви обхоплюєте провідник правою рукою так, щоб пальці вказували в напрямок струму (від мінусу до плюсу), то напрямок сили ампера визначається напрямком обертання ваших пальців навколо провідника. Сила ампера буде направлена вздовж вісі обертання пальців.

4. Для обчислення сили струму (I) в провіднику, вам потрібно використовувати формулу:

  F = B * L * I

  Де F - сила (24 мН), B - індукція магнітного поля (0,4 Тл), L - довжина провідника (0,3 м). Виразивши I, отримаємо:

  I = F / (B * L)

  I = (24 * 10^-3 Н) / (0,4 Тл * 0,3 м)

  I = 0,2 А (ампер)

5. Для обчислення сили струму (I) в провіднику, вам потрібно використовувати формулу:

  F = B * L * I

  Де F - сила (0,8 Н), B - індукція магнітного поля (2 Тл), L - довжина провідника (0,2 м). Виразивши I, отримаємо:

  I = F / (B * L)

  I = (0,8 Н) / (2 Тл * 0,2 м)

  I = 2 А (ампер)