Допоможіть будь ласка з завданням Розрахувати опір додаткового резистора вольтметра для

вимірювання напруги 250 В, при номінальній межі приладу 50 В. Внутрішній опір вольтметра дорівнює 5 кОм.

Ответы на вопрос

Отвечает Биотестирование Европолитест.

Ответ:

Дано:

U1=250 B;

U2=50 B;

r=5 кОм=5*10^3 Ом;

Знайти R.

1. Знаходимо струм, який проходить через вольтметр при вимірюванні максимальної напруги без додаткового резистору:

I=U2/r=50/5*10^3=0,01 А;

2. Тоді:

І=U1/r+R, звідси знаходимо опір додаткового резистору:

R=(U1-I*r)/I=(250-0,01*5*10^3)/0,01=200/0,01=20*10^3 Ом=20 кОм.

Объяснение: