Скільки льоду, температура якого -5°С ,може розплавити залізна куля масою 0,5 кг , охолоджуючись

від 400 до 0°С? Вважати ,що вся енергія піде на плавлення льоду.

Ответы на вопрос

Отвечает Уласик Андрей.

Дано:

 t_{1} = -5 °С

 m_{2} = 0,5 кг

 t_{2(1)} = 400  °С

 t_{2(2)} = 0 °С

 c_{1} = 2100  Дж/(кг · °С)

 c_{2} = 460 Дж/(кг · °С)

 \lambda_{1} = 330000 Дж/кг

============================

Знайти:  m_{1} - ?

============================

Розв'язання. Так як втрати енергії відсутні, відтак, віддана кількість теплоти дорівнює отриманії кількості теплоти:  Q_{1} = Q_{2}

Отриману кількість теплоти отримує лід, тому ця кількість теплоти буде складатися з кількісоті теплоти льоду, щоб його нагріти до 0 °С і кількості теплоти плавлення льоду:

 Q_{1} = Q_{(1)} + Q_{(2)} (1)

Віддана кількість теплоти дорівнює кількості теплоти залізної кульки, яка охолодиться:

 Q_{2} = c_{2}m_{2}(t_{(2)} - t_{(1)}}) - охолодження залізної кулі (2)

Процеси, які відбуваються з льодом:

 Q_{(1)} = c_{1}m_{1}(t_{(2)} - t_{1}) - нагрівання льоду (3)

 Q_{(2)} = \lambda_{1}m_{1} - кристалізація льоду (4)

Підставимо формули (2), (3) і (4) у формулу (1) і виразимо значення маси льоду:

 c_{2}m_{2}(t_{(2)} - t_{(1)}}) = c_{1}m_{1}(t_{(2)} - t_{1}) + \lambda_{1}m_{1}

Звідси маса льоду дорівнює:  \boxed {m_{1} = \frac{c_{2}m_{2} (t_{(2)} - t_{(1)})}{c_{1}(t_{(2)} - t_{1}) + \lambda_{1}}}  - остаточно.

Визначемо значення шуканої величини:

 m_{1} = \frac{460 \cdotp 0,5 \cdotp (400 - 0)}{2100 \cdotp (0 - (-5)) + 330000}   = \frac{92000}{340500} \thickapprox 0,27  кг  = 270  г.

Відповідь:  m_{1}  \thickapprox 270  г.