Залізна заготовка, охолоджуючись від температури 800 градусів до 0 градусів, розтопила під масою 3

кг, взятий при 0 градусів. Яка маса заготовки, якщо вся енергія, виділена нею, пішла на плавлення льоду? Питома теплоємність заліза 460 Дж/кг*градус, питома теплота плавлення льоду 330 кДж/кг. Зобразіть графік.

Ответы на вопрос

Отвечает Неклюдова Алиса.
Дано: m льда=3 кг; λ=330 кДж/кг; с железа=460 Дж/кг*гр.С; t1=800 гр.С; 
m железа - ?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Q1=c*m ж*(t1-t плавл.)
Q2=λ*m льда; Q1=Q2
c*m жел*(t1-t пл)=λ*m льда
m жел=λ*m льда/с*(800-0)
m жел=330 000*3/(460*800)=2,7 кг - это ответ.