Ванну об'ємом 100 л необхідно заповнити водою, що має температуру 30 °С, використовуючи воду з

температурою 80 °С та лід, температура якого -20 °С. Знайти масу льоду, яку доведеться покласти у ванну. Теплоємністю ванни та втратами тепла знехтувати.

Ответы на вопрос

Отвечает Vorobyova Diana.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі використовуємо закон збереження енергії:

Q(вода) + Q(лід) = 0

Де Q(вода) - тепло, яке отримує вода, Q(лід) - тепло, яке віддає лід.

Тепло, яке отримує вода, можна обчислити за формулою:

Q(вода) = m(вода) * c(вода) * ΔT

Де m(вода) - маса води, c(вода) - теплоємність води, ΔT - різниця температур.

Тепло, яке віддає лід, можна обчислити за формулою:

Q(лід) = m(лід) * c(лід) * ΔT

Де m(лід) - маса льоду, c(лід) - теплоємність льоду, ΔT - різниця температур.

Так як лід перетворюється на воду, то ΔT = 30 °С - (-20 °С) = 50 °С.

Теплоємність води c(вода) = 4.18 kJ/(kg*°C), теплоємність льоду c(лід) = 2.09 kJ/(kg*°C).

Підставляємо в формулу:

m(вода) * c(вода) * ΔT + m(лід) * c(лід) * ΔT = 0

m(лід) * c(лід) = - m(вода) * c(вода)

m(лід) = - (m(вода) * c(вода)) / c(лід)

Підставляємо значення:

m(лід) = - (100 kg * 4.18 kJ/(kg*°C)) / (2.09 kJ/(kg*°C))

m(лід) = - (418 kJ/°C) / (2.09 kJ/°C)

m(лід) = - 200 kg

Отримуємо, що маса льоду, яку доведеться покласти у ванну, дорівнює 200 кг.