Світло переходити зі скла (n=1,5) у повітря. Кут падіння дорівнює 30◦ визначте угол заломлення

світла. з умовою та розв'язанням

Ответы на вопрос

Отвечает Тихомиров Дима.
Щоб визначити кут заломлення світла, можемо скористатися законом Снелла. Закон Снелла визначає зв'язок між кутом падіння (i) у першій середовищі (скло) і кутом заломлення (r) в другій середовищі (повітря) за формулою:

n₁sin(i) = n₂sin(r),

де n₁ та n₂ - показники заломлення першого та другого середовищ.

В нашому випадку, n₁ = 1,5 (показник заломлення скла), n₂ = 1 (показник заломлення повітря) і i = 30° (кут падіння).

Підставляємо дані в формулу і знаходимо кут заломлення r:

1,5sin(30°) = 1sin(r).

Перепишемо це рівняння:

1,5 * 0,5 = sin(r).

Обчислюємо праву частину рівняння:

0,75 = sin(r).

Для знаходження кута заломлення r використовуємо обернену функцію синуса:

r = arcsin(0,75).

Використовуючи калькулятор або таблицю значень тригонометричних функцій, знаходимо:

r ≈ 48,59°.

Отже, угол заломлення світла становить приблизно 48,59°.