Рух двох тіл задано рівняннями рівняннями x¹= -10+2t і x²=5-3t визначити координату і час зустрічі​


Ответы на вопрос

Отвечает Вандышев Макс.

Для визначення координати и часу зустрічі дотіл, потрібно вирішит систему рівнянь, по задают рух.

Задано рівняння руху першого тіла: х ¹ = -10 + 2т,

де х ¹ - координата першого тіла, т - час.

Задано рівняння руху другого тіла: х ² = 5 - 3т,

де х ² - координата другого тіла, т - час.

Щоб знайти точку зустрічі, необхідно значення часу и координати, при яких обидва ривня.

Разглянемо систему рівняньь:

-10 + 2т = 5 - 3т

Спочатку перенесемо всі член на одну сторону:

2т + 3т = 5 + 10

5т = 15

Поділимо Обидвити на 5:

t = 15/5

t = 3

Таким чином, сва тіла зустрінуться при т = 3.

Тепер підставимо зачення ту будь-яке из рівнянь, моб знайти кординату зустрічі. Візьемо рівняння руху першого тіла:

x ¹ = -10 + 2t

Підставимо т = 3:

x ¹ = -10 + 2 * 3

x ¹ = -10 + 6

x ¹ = -4

Таким чином, координата зустрічі довод тіл буде х = -4, а час зустрічі т = 3.