Два колових витка розташовані в двох взаємноперпендикулярних площинах таким чином, що центри цих

витків співпадають. Радіус кожного витка 2 см і струми, що течуть – 2А. Визначити напруженість і індукцію магнітного поля в центрі цих витків.

Ответы на вопрос

Отвечает Лукачук Наталочка.

Ответ:

Напруженість магнітного поля в центрі кожного витка можна обчислити за формулою для напруженості магнітного поля на осі кругового витка: H = (μ0 * I) / (2 * R), де μ0 - магнітна стала, I - сила струму, R - радіус витка. Оскільки обидва витки розташовані перпендикулярно один до одного, то загальна напруженість магнітного поля в центрі цих витків буде дорівнювати сумі напружень магнітних полей кожного з витків: H = 2 * (μ0 * I) / (2 * R) = (μ0 * I) / R. Значення магнітної сталої μ0 дорівнює 4π * 10^-7 Гн/м. При радіусі R = 2 см = 0.02 м і силі струму I = 2А, загальна напруженість магнітного поля в центрі цих витків буде дорівнювати H = (4π * 10^-7 Гн/м * 2А) / 0.02м = 4π * 10^-5 А/м. Індукція магнітного поля B знаходиться як добуток напруженості магнітного поля H на магнітну проникність середовища μ: B = μ * H. Оскільки середовище - повітря, то μ = μ0. Таким чином, індукція магнітного поля B = μ0 * H = 4π * 10^-7 Гн/м * 4π * 10^-5 А/м = 16π^2 * 10^-12 Тл.