Металева сфера радіусом 5 см несе заряд 1 нКл. Сфера оточена прошарком ебоніту товщиною 2 см.

Обчислити потенціал електричного поля на відстані 6 см від центру сфери.

Ответы на вопрос

Отвечает Резакова Лера.

Найдём площадь поверхности сферы


S = 4*pi*r^2 = 4*3.14*36 = 452 см2 = 0,045 м2


Поверхностная плотность заряда = q/S = 1*10^-9/0.045 = 22.2 *10^-9 Кл/м2 = 22.2 нКл/м2