Маса стержня m=10 кг, а його довжина l=0.4м. До кінців стержня підвішені вантажі P1=400H, P2=100H.

У якому місці слід підперти стержень, щоб він перебував у рівновазі?

Ответы на вопрос

Отвечает Сентялёва Валерия.

F1 * S1 = F2 * S2 ----------------> S2 = F1 * S1 / F2  F1 = 10 кг * 10 = 100 Н  S1 = 40 см = 0,4 м  F2 = 40 кг + 10 кг = 50 кг * 10 = 500 Н  S2 = 100 * 0,4 / 500 = 40 / 500 = 0,08 м = 8 см ( то есть его надо подпереть на расстоянии 8 см от грузиков )  Проверка:   F1 * S1 = F2 * S2  100 * 0,4 = 500 * 0,08            40 = 40