на якій відстані один від одного треба розмістити два точкових заряди по 5 мк Кл, щоб у гасі сила

взаємодії між ними дорівнювала 0.5H?Діелектрична проникність газу дорівнює 2

Ответы на вопрос

Отвечает Мамкина Настя.

F=0,5 H; q1=q2=5*10^(-6) Кл; е=2.

-------------------------------------------------------

F=k*Iq1I*Iq2I/(e*r^2)


r^2=k*Iq1I*Iq2I/(e*F); (eF=2*1/2=1)


r^2=9*10^9*5*10^(-6)*5*10^(-6)=


3^2*5^2/(10^2*10)


r=3*5/(10√10)=1,5/√10≈1,5/3,16≈0,47 м≈47 см.