Кинуте під кутом 30° до горизонту тіло перебувало в русі рівно дві секунди. Чому буде дорівнювати

максимальна висота, на який пооувало це тіло!

Ответы на вопрос

Отвечает Каракулова Наташа.

Щоб визначити максимальну висоту, на яку піднялося тіло, спочатку необхідно розбити рух на дві частини: вертикальну і горизонтальну.

У даному випадку, тіло кинуте під кутом 30° до горизонту. Це означає, що початкова швидкість тіла розкладається на дві компоненти: горизонтальну і вертикальну. Горизонтальна компонента швидкості залишається постійною протягом всього руху, оскільки на тіло не діє жодна горизонтальна сила. Вертикальна компонента швидкості змінюється через дію сили тяжіння.

За умовою задачі, тіло перебувало в русі протягом двох секунд. Це означає, що час польоту тіла до досягнення максимальної висоти становить одну секунду (так як час польоту вгору дорівнює часу польоту вниз).

У вертикальному русі тіла, можна використовувати рівняння руху з прискоренням:

h = v₀t + (1/2)gt²

де h - висота, v₀ - початкова вертикальна швидкість, t - час польоту, g - прискорення вільного падіння.

Початкова вертикальна швидкість може бути знайдена за допомогою тригонометрії. Оскільки кут між горизонтальною і вертикальною компонентами швидкості становить 30°, то:

v₀ = v * sin(30°)

де v - початкова швидкість тіла.

Так як тіло перебуває в русі дві секунди, то t = 1 секунда.

Замінивши ці значення у рівнянні руху, отримаємо:

h = (v * sin(30°)) * 1 + (1/2) * g * (1)²

h = (v * sin(30°)) + (1/2) * g

Тепер необхідно врахувати, що горизонтальна компонента швидкості залишається постійною. За умовою задачі, тіло перебувало в русі дві секунди, тому горизонтальна компонента швидкості може бути знайдена за формулою:

v₀ₓ = v * cos(30°)

де v₀ₓ - горизонтальна компонента початкової швидкості.

Так як горизонтальна компонента швидкості залишається постійною, то вона не впливає на висоту досягнуту тілом. Тому максимальна висота, на яку піднялося тіло, залежить лише від вертикальної компоненти початкової швидкості.

Отже, максимальна висота, на яку піднялося тіло, буде дорівнювати:

h = (v * sin(30°)) + (1/2) * g

Для точного обчислення цього значення потрібно знати початкову швидкість тіла (v) і прискорення вільного падіння (g)