У склі довжина світлової хвилі дорівнює 350 нм. При переході у інше середовище вона збільшується на

50 нм. Чому дорівнює абсолютний показник заломлення цього середовища? абсолютний показник заломлення скла 1,5.

Ответы на вопрос

Отвечает Хитрых Боря.

Объяснение:

Довжина світлової хвилі після переходу у нове середовище збільшується на 50 нм. За даними, довжина світлової хвилі у склі дорівнює 350 нм. Тому, після переходу у нове середовище, довжина світлової хвилі становитиме 350 нм + 50 нм = 400 нм.

Абсолютний показник заломлення середовища (n) визначається співвідношенням між швидкістю світла у вакуумі (c) та швидкістю світла у даному середовищі (v):

n = c / v

За умовою, абсолютний показник заломлення скла дорівнює 1,5. Знаючи, що швидкість світла у вакуумі (c) становить приблизно 3.0 × 10^8 м/с, ми можемо обчислити швидкість світла у склі (v) за формулою:

1,5 = (3.0 × 10^8 м/с) / v

v = (3.0 × 10^8 м/с) / 1,5

v ≈ 2.0 × 10^8 м/с

Отже, абсолютний показник заломлення цього середовища становить близько 2.0.