Чому дорівнює період піврозпаду ізотопа ,якщо за добу розпадаеться 900 атомів з 1000?


Ответы на вопрос

Отвечает Алексейцева Римма.

Ответ:

500 = 1000 * (1/2)ⁿ,

500 = 1000 * (1/2)ⁿ,

(1/2)ⁿ = 500 / 1000,

(1/2)ⁿ = 0.5.

n * log(1/2) = log(0.5),

n * (-0.3010) = -0.3010,

n = -0.3010 / (-0.3010),

n = 1.

Объяснение:

Період піврозпаду (T₁/₂) ізотопа визначає час, протягом якого половина вихідної кількості атомів ізотопа розпадеться.

У даному випадку, за добу розпадається 900 атомів з 1000. Це означає, що після одного періоду піврозпаду (T₁/₂), за який розпалася половина вихідної кількості, залишиться 500 атомів (половина від початкових 1000 атомів).

Таким чином, ми можемо скласти рівняння:

500 = 1000 * (1/2)ⁿ,

де n - кількість періодів піврозпаду.

Розв'язавши це рівняння, ми знайдемо значення n, яке відповідає періоду піврозпаду.

500 = 1000 * (1/2)ⁿ,

(1/2)ⁿ = 500 / 1000,

(1/2)ⁿ = 0.5.

Тепер ми можемо використати логарифми для знаходження значення n:

n * log(1/2) = log(0.5),

n * (-0.3010) = -0.3010,

n = -0.3010 / (-0.3010),

n = 1.

Таким чином, період піврозпаду (T₁/₂) ізотопа в даному випадку дорівнює 1 добі.