Якої сили струму існує в провіднику, що перебуває в магнітному полі з індукцією 1 Тл, якщо довжина

його активної частини 10 см, і він виштовхується полем із силою 1,5 Н? Кут між напрямком струму й напрямком вектора магнітної індукції становить 45 градусів.

Ответы на вопрос

Отвечает Колов Вячеслав.

Дано: F = 1,5 Н; B = 1 Тл; Δl = 10 см; α = 45°.

Знайти: І.

Скористаємось формулою сили ампера (яка діє на провідник із струмом з боку магнітного поля). F = BIΔlsinα; I = F/(BΔlsinα) = 1,5/(1·0,1·(√2/2)) = 15√2 A = 21 A