Знайдіть струм в провіднику, що перебуває в магнітному полі з індукцією 2 Тл, якщо його довжина 20

см, і він виштовхується полем із силою 4 Н? Кут між напрямком струму й напрямком вектора магнітної індукції становить 30°.

Ответы на вопрос

Отвечает Дербаремдикер Даня.

Ответ:

Дано: F = 1,5 Н; B = 1 Тл; Δl = 10 см; α = 45°.

Знайти: І.

Скористаємось формулою сили ампера (яка діє на провідник із струмом з боку магнітного поля). F = BIΔlsinα; I = F/(BΔlsinα) = 1,5/(1·0,1·(√2/2)) = 15√2 A = 21 A