Задача 1.Скільки теплоти виділиться за 1 год. В реостаті , опір якого 100 Ом, при силі струму в

колі 2 А? Задача 2. Яка кількість теплоти виділиться за 10 хв в електричному чайнику з опором 20 Ом, включеному в мережу з напругою 220 В? Скільки води можна нагріти від 20 °С до кипіння, використовуючи все тепло, що виділяється струмом? Задача 3 Електрокип’ятильник за 5 хв. нагріває 0,2 кг води від 14 °С до кипіння за умови , що в його обмотці тече струм силою 2А .Визначте напругу подану на електрокип’ятильник .Втратами енергії знехтувати.

Ответы на вопрос

Отвечает Закинов Саша.

Ответ:

t=5хв=300 с

m=0,2 кг

t1=14°C

t2=100°C

I=2 A

c=4200Дж/кг×°С

U=?

Q=cm∆t=4200 Дж/кг×°С ×0,2 кг× (100°С-14°С)=72240 Дж

Q=I²Rt

R=Q/I²t=72240 Дж/(2 А)²×300с=60.2 Ом

U=IR=2 A× 60,2 Ом= 120.4 В≈120 В