Кількість теплоти, віддана за цикл тепловим двигуном холодильнику, 1,5 кДж, ККД двигуна 20 %.

Визначте кількість теплоти, отриману за цикл від нагрівала.

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнова Катя.

Відповідь:
Кількість теплоти, отримана за цикл від нагрівника:
1875 Дж.

Пояснення:

Дано:

Q = 1,5 кДж = 1,5 * 10³ Дж

η = 20% = 20 / 100 = 0,2

Знайти: Q'

Розв'язок:

ККД теплового двигуна обчислюється за формулою:
η = 100% * A(кор.) / А(повн.)

У цьому випадку корисна робота - та кількість теплоти, що пішла на здійснення роботи. Повна робота - кількість теплоти, отримана від нагрівника.

A(кор.) = Q' - Q

A(повн.) = Q'

η = 100% * (Q' - Q) / Q'

Виведемо формулу для обчислення Q':

\eta = 100\% * \dfrac{Q' - Q}{Q'} \\\\\eta Q' = Q' - Q \\\eta Q' - Q' = -Q \\Q' - \eta Q' = Q\\Q' (1 - \eta) = Q\\\\Q' = \dfrac{Q}{1-\eta}

Перевіримо одиниці обчислення формули:

[Q'] = Дж / (1 - %) = Дж / 1 = Дж

Обчислимо кількість теплоти:

Q' = (1,5 * 10³) / (1 - 0,2) = 1,5 * 10³ / 0,8 = 1875 (Дж)

Відповідь: Q' = 1875 Дж.